משלוח חינם מעל 225 ש"ח

פתרון לכף רגל רגישה ומניעת פטרת כף הרגל

פורסם ע"י Rotem Ezra בתאריך

70% מהאוכלוסייה סובלים מפטרת כף הרגל

פטרת כף הרגל היא זיהום פטרייתי שכיח ביותר שיכול לגרום לגירוד, אודם, קילוף עור ואי נוחות. הפטרייה יכולה להגרם ממגע של כף הרגל עם משטחים מזוהמים, ולעבור מאדם לאדם על ידי מגע עם גרביים או נעליים. ההערכה היא כי כ-70% מהאוכלוסייה בישראל סובלת מהזיהום, לפחות פעם בחייהם.

הטכנולוגיה

הגרביים שפיתחה קופרון עשויים מסיבים המשובצים בנחושת מחומצנת, טכנולוגיה החברה הוכחה קלינית כהורגת 99.9% מהבקטריות ופטריות בגרביים, מונעת ריח רע ברגליים, משפרת את מראה העור ומספקת הגנה לספיגת לחות.

הנחושת החמצנית Cu2O מעורבבת עם הפולימר בשלב מוקדם מאוד, לפני יצירת הסיב, על מנת להחדיר את החומר בכל נפח הסיב ולא רק לשטח הפנים שלו, כפי שניתן לראות בתמונה "שלבים בייצור "בד קופרון" .פעולה זו מבטיחה קיום של יוני נחושת בכל הסיב, ולכן גם אם הסיב עובר שחיקה במהלך השימוש והכביסה — תמיד יהיו יוני נחושת על פני השטח של הסיב. בגרביים יש כ-25% חוטי נחושת חמצנית בערכים של 1% נחושת. בגרביים 'חזקים' יותר במובן הרפואי אפשר להגיע ל-3% נחושת. בריכוז כזה חוזק הסיב אינו נפגע. הוחלט על שימוש ב- CU2O ולא בנחושת גפרתית בגלל היותו חומר קשה-תמס ,להבדיל מנחושת גפרתית שהיא בעלת מסיסות גבוהה במים. כל המוצרים יכולים לעבור כביסה במכונה בתנאי שלא ישתמשו במרכך שמצפה את הסיבים בשכבת סיליקון ומונע מגע עם האזור הנגוע.

 

השימוש: מניעה ובטיפול בזיהומים פטרייתיים הרגל בכף

בהקשר זה מעניין השימוש שנעשה בגרביים שהכילו נחושת מחומצנת אשר ניתנו לכורים שנלכדו במכרה בצ'ילה במשך 69 יום, בעומק של 625 מטר מתחת לאדמה. את הגרביים קיבלו הכורים ביום ה-31 לשהותם מתחת לאדמה, כ-15 יום לאחר שהצליחו להגיע אליהם דרך צינורות האספקה. לאור התנאים הקשים של 90% לחות ו-35 מעלות צלזיוס התפתחו אצל רוב הכורים בעיות פטרת קשות. משחה אנטי פטריתית שהועברה אליהם זמן קצר לאחר הקידוח הראשון, לא עזרה. לתדהמת הרופאים שטיפלו בהם ביציאתם מהמכרה, הסתבר שלאחר כ-5-3 ימים שבהם השתמשו בגרביים נפתרו בעיות הפטרת שלהם.

 

כיום חיילי צה"ל מקבלים עם גיוסם מספר זוגות גרביים המכילים נחושת מחומצנת של קופרון.

 

 תכונות אנטיבקטריאליות של הנחושת

הנחושת ידועה כבעלת תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-פטרייתיות. בנוסף, בהיותה מינרל טבעי שנמצא בגוף, היא מסייעת לשמירה על מראה העור ולסגירת פצעים. כך שחוטי הנחושת שבגרביים משפרים את מצב נראות העור, מונעים ריח רע ומגינים על הרגליים מפני בקטריות ופטריות.

לחיידקים ופטריות רבים יש מנגנונים שונים על מנת להתמודד עם עודפי הנחושת, אך מעל לסף ריכוז מסוים (המשתנה בין מיקרואורגניזמים) – אין הם יכולים להתמודד עם עומס יוני הנחושת, והם מתים. מנגנון הפעולה הלא-ספציפי של יוני הנחושת והעובדה שהנחושת מהווה חלק מכדור הארץ זה מיליוני שנים, מעידים שהסיכוי של חיידקים ופטריות לפתח עמידות בפניה הוא קטן מאוד. זאת להבדיל מאנטיביוטיקה שפועלת באופן ספציפי, וקיימת זמן מועט בכדור הארץ.

 

 

 קולגן, כלי דם חדשים ועוד

נחושת חומר בעל פעילות ביוצידית חזקה, היא חומר החיוני לבריאות האדם. הנחושת מעורבת בתהליכים פיזיולוגיים ומטבוליים אנושיים רבים כגון חילוף חומרים, מטבוליזם של פחמימות, היווצרות המוגלובין, יצירת כלי דם חדשים, יצירת קישורים בין קולגן פיברונקטין ואלסטין בעור חמצון נוגדי הגנת ובמנגנון

הנחושת היא יסוד קורט חיוני הדרוש לתפקוד נורמלי של רקמות רבות, כולל רקמות העור וחיסון מערכות הדם. חשיפה לנחושת נחשבת בטוחה לבני אדם, כמו שהוכח בשימוש הנרחב והממושך בהתקנים תוך רחמיים המכילים נחושת. עור האדם אינו רגיש לנחושת, והסיכון לתגובות שליליות עקב חשיפה עורית לנחושת נמוכה ביותר.

  

 

 

 

את הנחושת ניתן להחדיר לצמיתות אל תוך סיבי טקסטיל עוד בשלב ייצור הסיבים ומאילו ניתן לייצר מגוון רחב של מוצרי טקסטיל. לנחושת הספוגה במוצרי טקסטיל אילו (כגון גרבי הנחושת של (Eculage יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות ותכונות אנטי פטרייתיות חזקות מאוד, וכל זאת מבלי לגרום לרגישות או גירוי בעור.

גרביי Eculage עם סיבי הנחושת (בד קופרון) :

 • מסייעות להפחתת הסיכון של סדקים בעור כף הרגל
 • משפרות את היכולת להתמודד עם זיהומים פטרייתיים וחיידקיים כגון פטרת כף הרגל
 • מסייעות בריפוי של פצעים קלים וחתכים בכף הרגל
 • מונעות התפתחות זיהומים העלולים להוביל לנגעים קשים וכרוניים
 • מנטרלת 99.9% מהחיידקים והפטריות הגורמים לזיהום בכף הרגל
 • מסייעת במניעת מחלות הקשורות לעור כף הרגל (כגון פטרת כף הרגל)
 • מגינה מפני היווצרות סדקים ופצעים בעור
 • סופח לחות מכל שטח כף הרגל
 • מונעת ריח | היפו-אלרגי
 • בעלי מכפלת עליונה רחבה ורכה המאפשרת זרימת דם תקינה לכף הרגל
 • ריפוד מיוחד באיזור העקב והבהונות לנוחות מרבית ומניעת חיכוך
 • תפר בוהן חלק, עדין ואינו גורם לגירוי
 

 

אישור הסוכנות להגנת הסביבה האמריקנית הEPA  

גרבי נחושת המיוצרים בטכנולוגיה של חברת קופרון, קיבלו את אישור הסוכנות להגנת הסביבה האמריקנית ה-EPA  לגבי יעילותן במניעת פטרייה בעור, הגורמת בין השאר, לפטרת רגליים.

האישור האמריקני ניתן לאחר שהחברה הראתה 100% אפקטיביות למיגור הפטרייה שגורמת לפטרת בעור, תוך 12 שעות מהמגע עם סיבי המוצר.

 

 

 

 למאמרים בנושא בריאות כף הרגל


שתף את הפוסט← הפוסט הקודם הפוסט הבא →